Обрані товари
0
Обрані артисти
0

БУКІНГ УКРАЇНСЬКИХ АРТИСТІВ

ЧОРНИЙ ПЕТРО

Петро Чорний - український ромський співак, музикант, композитор та актор. Заслужений артист України.

Петро народився в селі Ясна Поляна, що в Тульської області Росії. Мати Галина Чорна була знаменитою виконавицею старовинних циганських романсів, заслуженою артисткою Росії та України, прийомна дочка знаменитої артистки Лялі Чорної. Тато - Микола Федоренков художній керівник циганського ансамблю «Циганські наспіви».

У 1980-му переїхав до Києва. Середню освіту здобув у Київській середній спеціалізованій музичній школі-інтернаті імені Миколи Лисенка. Після закінчення школи заочно вступив до Київської консерваторії за фахом «Хоровий диригент». З 16 років Петро Чорний виступав в батьківському ансамблі «Циганські наспіви» в Чернігівській філармонії. Також будучи студентом гастролював з такими виконавцями, як Ірина Аллегрова, Олександр Буйнов, Лариса Доліна, Валерій Леонтьєв тощо.

У 1996 почалася сольна кар'єра Петра Чорного. Він отримав нагороди конкурсі «Пісенний вернісаж», на фестивалі «Море друзів», став лауреатом першої премії фестивалю «Зелена Гура». Кількаразовий лауреат фестивалю «Шлягер року», фіналіст міжнародного конкурсу популярної пісні «Золотий Скіф» (2000), лауреат Міжнародного конкурсу циганського мистецтва «На рубежі століть» (2000), лауреат Всеукраїнського фестивалю мистецтв «Українська родина» (2002), лауреат Міжнародного фестивалю «Амала 2012», національному музична нагорода «Українська пісня року» в номінації «Дует року» з Катериною Бужинської за пісню «Дві зірки» (2012).

У 2005 році указом Президента України було присвоєно почесне звання «Заслужений артист України». Тоді нагороджений орденом «Андрія Первозванного».

Наразі Петро Чорний є скромним "чорним золотом України", популярним шоуменом, який гастролює не лише в Україні, а й далеко за її межами.