БУКІНГ УКРАЇНСЬКИХ АРТИСТІВ
ВОПЛІ ВІДОПЛЯСОВА
ВОПЛІ ВІДОПЛЯСОВА (також Vopli Vidopliassova, VV та ВВ) — український рок-гурт.
Гурт «Воплі Відоплясова» є засновниками українського рок-н-ролу та нео стилю етно-рок. Саме вони першими заспівали рок українською. ВВ на 5 років старші за Незалежну Україну. За ці роки гурт став справжньою легендою. Протягом 30 літ Олег Скрипка з музикантами записали 20 альбомів, провели більше 5 тисяч концертів, заспівали понад 300 пісень, об’їхали з гастролями близько 100 країн, загальна аудиторія гурту сягнула 3 млн слухачів!
Три десятки років ВВ – це 30 відтінків українського рок-н-ролу. Під музику цього гурту зростало не одне покоління українців. Це андеграунд радянського «політ-року», романтика студентських гуртожитків, французький драйв та український ренесанс.
На хвилях музики ВВ поринаємо в спогади шкільних та студентських років, в атмосферу «квартирників», неформальних вечірок та андеграундних концертів.
Пісні ВВ, такі, як «Танці», «Весна», «День Народження», «Є-Є», більше чверті сторіччя у різних країнах запалюють серця мільйонів шанувальників.
Колись у давні 70-і Олег Скрипка разом із однокласниками в далекому Заполяр”ї створив перший свій гурт «Imposters».
Ще у 8-му класі Олег почав писати свої авторські пісні англійською мовою. На шкільних вечорах його гурт грав вибухові рок-сети в актових та спортивних залах.
На противагу естраді, що панувала у 80-х, Олегу хотілося чогось іншого у музиці – більш блискавичного та фірмового. Музикант переїжджає до Києва, де шість років навчається у КПІ. Там, вже в інституті Олег перетинається зі майбутнім басистом ВВ – Сашком Піпою. Піпа познайомив Скрипку із гітаристом Юрієм Здоренком. У 1986-му молоді музиканти зібралися утрьох у гуртожитку КПІ, що на вулиці Металістів, і склали репертуар. Це було за тиждень після Чорнобильського вибуху.
Перший магнітоальбом записали на кухні у Здоренка. Назва «ВВ» з’явилася через рік – восени 1987-го. На той час до гурту приєднався барабанщик Сергій Сахно. Тоді ж і відбувся перший виступ ВВ на культовому кінофестивалі «Молодість». На фестивалі завжди збиралася екзальтована молодь, яка слідкувала за новинками музичного обрію тоді ще радянського Києва і однією з перших поглинала перли ультра-модного укро-панку.
«Раніше було просто, – пригадує Олег Скрипка, – пишеш касету, передаєш її другові, а за тиждень чуєш, як твоя музика лунає скрізь із вікон».
Тож коли ВВ грали свій перший концерт, їхні пісні вже були відомі.
Другий концерт гурту відбувся на фестивалі «Перший Київський рок-парад» у листопаді 1987-го. Всі рок-гурти України були представлені. ВВ зіграли на цьому фестивалі і несподівано для багатьох і навіть для себе посіли перше місце. Після цього за продюсування гурту взявся Володимир Іванов, який почав просувати гурт.
ВВ поїхали із концертними виступами по містах СРСР. Незабаром запальних українських рокерів запросили за кордон.
1988-го у Польщі відбувся перший закордонний концерт, а 1990-го ВВ вже гастролювали у Франції.
У 1991 – музиканти переїхали до Франції. Втім, з часом у гурті змінилися музиканти, прийшли французи – гітарист Фелікс Ле Барс та барабанщик Стефан Муфліє. І гурт став франко-українським. Але попередній репертуар у стилі українського фолк-панку зберегли.
«На той час, – пригадує Олег Скрипка, – у Франції існувала потужна державна підтримка просування радянського року на захід. Проект називався «Червона Хвиля». Це був період потепління відносин із Радянським Союзом. І ВВ одразу потрапили на передову французького шоу-бізнесу».
Гурт брав участь у кращих фестивалях, виступав на великих сценах, хлопці з’являлися на шпальтах кращих французьких видань, зокрема, у «Le Monde».
У 1996 році Олег Скрипка почав замислюватися над поверненням до України.
ВВ записали альбом у Парижі, відзняли кліп «Весна» у Москві і у 1997 році відбулося тріумфальне повернення гурту на Батьківщину.
Після повернення до Києва до складу ВВ повернувся ударник Сергій Сахно і увійшов новий гітарист Євген Рогачевський.
Колишній лідер гурту «Раббота Хо», Сергій Попович, був узятий на посаду саунд-продюсера. У 1997 році був підписаний довгостроковий контракт на 3 альбоми з компанією Gala Records. Цього ж року виходить альбом «Музіка» з новими суперхітами «Весна» і «Юра».
У 1998 році світ побачив диск «Країна мрій», значну частину якого склали композиції початку 90-х років. Подібній практиці «ВВ» вірні й дотепер: у нові альбоми неодмінно входить декілька архівних записів.
Наступна пластинка «Хвилі Амура» вийшла на початку 2000 року. Разом зі свіжими хітами «Любов» і «Були на селi». Сюди увійшли й декілька дуже старих пісень, наприклад, «Розмова з Махатмою», але особливо «ВВ» порадували новою композицією «День народження» — успіху пісні дуже посприяв вдалий відеокліп з сюжетом за мотивами індійських кінофільмів. Хлопці чудово виглядали в образах гарячих індійських мачо.
У 2000 році «Воплі Відоплясова» побували на гастролях в Ізраїлі та США, а також виступили у Києві біля Софії перед американським президентом Білом Клінтоном під час його офіційного візиту в Україну.
У 2006 році виходить студійний альбом «ВВ» під назвою «Були деньки», присвячений 20-річчю гурту. У січні 2007 року колектив покидає Олександр Піпа. У ювілейний тур містами України з групою вирушає новий басист Олексій Мельченко.
У 2008 році група записує рок-версію Державного гімну України, а також випускає подвійний концертний альбом, що відтворює виступ колективу на фестивалі «Рок Січ».
Напередодні 2009 року виходить сингл з новим хітом – «Ладо».
«ВВ» стають учасниками першого російського «випуску» популярного міжнародного фестивалю світової музики World of Music, Art and Dance (WOMAD) Russia, який пройшов у Кисловодську з 20 по 22 вересня 2013. Це був один з останніх масштабних виступів гурту на території Росії.
З жовтня цього ж року гурт «Воплі Відоплясова» вирушає в тур містами України в підтримку свого нового 10-го ювілейного альбому, що називається «Чудовий Світ».
«Ми починали з панк-року, потім грали етно-рок, зараз експерементуємо з електронним та оркестровим звучанням – це пошук ідеальної музичної форми, – говорить Олег Скрипка. – Якщо ти не змінюєшся, не розвиваєшся – то зупиняєшся. Потреба кожного артиста – оновлюватися, рости професійно. Навіть відомі пісні, котрі ми граємо багато років, завжди намагаємося виконувати по-новому, шукати інші варіанти подачі, аби пісня звучала яскраво», – говорить Скрипка.
В останні два роки ВВ багато гастролють світом та Україною. Були гастролях у США, Канаді, країнах Балтії, Данії, Німеччині та інших країнах.
Олег Скрипка багато разів виступав перед українськими бійцями на передовій, зокрема у Дебальцевому, у прифронтових містах та селах, у госпіталях. Влітку 2016-го «Воплі Відоплясова» здійснили «Фронтовий тур ВВ», виступивши перед бійцями на передовій у Мар’їнці, Костянтинівці та Селидове.