Обрані товари
0
Обрані артисти
0

БУКІНГ УКРАЇНСЬКИХ АРТИСТІВ

MAD HEADS

Mad Heads - музичний гурт стилю рокабілі. 

Заснований у Києві в грудні 1991. У 2004 перетворився на ска панк гурт «Mad Heads XL». Гурт часто подорожує за кордоном.

Експериментують з народними піснями ще з того часу, коли почули музику балканських гуртів. У своїй творчості музиканти поєднують відразу кілька стилів, однак в основному гурт співає пісні у жанрі рокабілі. Протягом більш як 10 років гурт фокусувався на написання пісень у жанрі рокабілі. Водночас музиканти завжди прагнули експериментувати. «В ідеалі найкраще бути тим гуртом, який і задає свої нові межі», — каже лідер групи Mad Heads Вадим Красноокий.

Усе почалося наприкінці 1991 року з того, що Вадим Красноокий заснував першу групу в Україні у стилі нео-рокабілі/сайкобілі. Стиль був досі абсолютно невідомим, — і хлопці почувалися справжнісінькими піонерами — зі своїми рокабільними чубами, напівакустичною гітарою, контрабасом та барабанщиком, який грав навстоячки. Їхня місія — поширити нову музику Україною та повернути її туди, звідки вона прийшла, але вже із власним баченням.

Потрібен був час і кілька змін у складі їх угрупування для того, щоб «Mad Heads» (англ. шалені голови) стали групою, здатною виконати бажане непросте завдання, — та коли були готові, ніщо не було в силі їх зупинити. «Psycholula», їхній дебютний альбом, вийшов у Німеччині в 1996 під лейблом «Crazy Love Records» — дарма що і в Україні тоді вже були широковідомі: показували їх на телебаченні, звучали вони на радіо, писали про них газети та журнали. Гурт відзняв відео на підтримку свого альбому, — і кліп був у ротації на національному телебаченні (як згодом і багато інших їхніх відео кліпів).

Невдовзі «Mad Heads» почали гастролювати закордоном: 4 рази з'являлися на фестивалі «Rock'n'Roll Jamboree» у Фінляндії; тричі на фестивалі «Calella Psychobilly Meeting» в Іспанії переповнювали зали фестивалів і клубів в Росії, Польщі, Німеччині, Великій Британії, Фінляндії, Іспанії, Італії, Швейцарії та Нідерландах. Хоч і запрошували їх у США, поїздка не склалася через проблеми із візами. Також виступали на одній сцені з багатьма своїми найулюбленішими командами й ставали героями для інших, молодших груп.

За дебютним альбомом слідували «Mad In Ukraine» у 1998 та «Naked Flame» в 2002 (обидва під лейблом «Crazy Love Records»). Згадані альбоми принесли групі «Mad Heads» визнання як найкращої сайкогрупи у Східній Європі, та безсумнівно видатного колективу серед сайкогруп усього світу. В Україні вони стали просто легендою рок-н-ролу, тож музиканти вирішили зробити щось особливе для своїх, і в 2003 році було видано альбом «Контакт» («Contact»), усі пісні в якому заспівані українською та російською мовами (три перші альбоми були англомовними). Виданням цього диску опікувалася компанія «Comp Music», вітчизняний підрозділ EMI.

У 2004 році хлопці завершили свою місію: протягом років музика групи змінювалася, — і настав час погодитися з фактом, що вийшли вони далеко за межі стилю сайкобілі. Тож музиканти вирішили піти ще далі й подвоїли склад гурту за допомогою потужної духової секції, змішуючи свої старі музичні ідеї зі ска, свінгом та українським фолком. Новий проєкт, названий «Mad Heads XL», швидко сягнув нових висот, і тріо «Mad Heads» вирішило припинити свою діяльність на невизначений термін.

7 липня 2007 року гурт виступив на великому концерті з нагоди 75-річчя Донецької області, що відбувався на центральній площі Донецька. Гурт був єдиними виконавцями на концерті, які співали пісні українською. У телетрансляції телеканалу Україна, що відбувалася з невеликою затримкою, виступ вирізали через україномовність пісень гурту, що багато українських журналістів оцінили як прояв українофобії каналу.

Розкажи про це друзям!