Обрані товари
0
Обрані артисти
0

БУКІНГ УКРАЇНСЬКИХ АРТИСТІВ

СКАЙ

СКАЙ - український рок-гурт, що виконує музику в стилі альтернативний рок, поп-рок та нової хвилі пост-панку. Заснований 2001 року в Тернополі.

Олег Собчук та Олександр Грищук разом навчались у Тернопільському галицькому коледжі і 2001 року заснували гурт. Навесні 2001-го гурт складався з чотирьох музикантів.

За короткий час гурт здобув популярність, в основному на заході України, та виступав на фестивалях «Червона рута», «Перлини сезону», «Таврійські ігри» та інших, менш значущих.

Гурт брав участь у проєкті «Свіжа кров», де на молодих музикантів звернув увагу Едуард Клім, директор компані — власниці лейбла Lavina Music. Першою композицією, яка принесла гуртові широку популярність, стала пісня «Тебе це може вбити».

2006 року на Lavina Music виходить дебютний альбом «Те, що треба» з однойменною піснею, яка також досить швидко здобуває популярність. Музиканти гурту експериментують із музикою: в першому альбомі є як динамічні бадьорі пісні, так і серйозні, ліричні треки. Саунд-продюсером альбому став Артур Данієлян. Після початку роботи з Клімом назва гурту стала писатися з крапками «С. К. А. Й.» 

2016 рік — гурт святкував 15-ліття, провів ювілейний тур. Зокрема, у лютому відіграли концерти у Лондоні, Дубліні та Парижі. Гурт брав участь у національному відборі пісенного конкурсу Євробачення, що відбудеться в травні 2017 року в Києві.

1 вересня 2016 року гурт створює власний лейбл і офіційно змінює назву зі «С. К. А. Й.» на «СКАЙ», видаливши зі старої назви крапки.

Після повномасштабного вторгнення РФ до України в 2022 році гурт продовжив проводити благодійні виступи для захисників Україні на фронті та провів серію гуманітарних концертів в Україні та за кордоном (США, Норвегія, Чехія, Польща, Німеччина), збираючи гроші на гуманітарну допомогу. Наприкінці року було опубліковано пісню «Напролом», присвячену українському народові та ЗСУ.

За півтора місяця наприкінці року гурт відвідав 19 міст, провівши 20 концертів. У Чернігові та Кременчуці гурт був першим, хто приїхав на виступи після 24 лютого 2022 року, також було проведено виступ у Чорнобаївці. На виступ у Херсоні гурт приїхав у потрібне місце на кілька годин пізніше запланованого, що врятувало життя його учасникам: місце проведення було атаковано ракетами зранку того ж дня.

Розкажи про це друзям!