Обрані товари
0
Обрані артисти
0

БУКІНГ УКРАЇНСЬКИХ АРТИСТІВ

ЛЯПІС ТРУБЕЦКОЙ

Ляпіс Трубецкой - білоруський, український панк-рок-гурт. Лауреат премій RAMP, «Рок-коронація», «Чартова Дюжина», «Степовий вовк», ZD Awards.

Названий гурт на честь комічного персонажа роману Іллі Ільфа та Євгенія Петрова «12 стільців» Никифора Ляпіса, який носив псевдонім Трубецкой.

Навесні 2011 року гурт потрапив до списку заборонених у Білорусі діячів культури та мистецтва, і було скасовано низку вже запланованих концертів «Ляпіса Трубецького» на їхній батьківщині.

Гурт було створено в лютому 1990 року. Дав свій перший концерт на фестивалі «Три кольори» в Мінську. Лідером із самого початку став студент Інституту культури Сергій Міхалок. Перший тираж касети з піснями гурту склав близько 100 штук, з яких продано було лише двадцять.

Все різко змінилося в 1996 році після концерту в Палаці шахів і шашок. Саме там їх помітив глава «Комплексбанку» Євген Кравцов. Він запропонував зробити запис на своїй студії «Mezzo Forte». Результатом співробітництва став альбом «Ранетое сердце», представлений у червні 1996 року на «святі музики» в мінському парку Горького. Продажі «Ранетого серця» побили всі білоруські рекорди. За різними оцінками (касети видавали всі, хто завгодно, і точної цифри ніхто не знає) наклад склав від 20 до 30 тисяч примірників. Апофеозом злету стала третя церемонія вручення білоруських музичних нагород «Рок-коронація-96».

У лютому 1998 в Москві виходить записаний ще в 1997 «Ты кинула» з половиною старих і половиною нових пісень. Альбом «Ти кинула» приносить групі неймовірний успіх в Росії і країнах СНД. З того часу Ляпіс Трубецкой веде активне творче життя наповнене новими релизами, гастролями та фестивалями.

31 серпня 2014 року гурт провів свій останній концерт. Пізніше Сергій Міхалок створив новий проект під назвою Brutto.

Після російського вторгнення в Україну в 2022 році гурт відновив концертну діяльність. Було оголошено про благодійний європейський тур на підтримку України. У липні гурт переспівав пісню російськомовну пісню «Воины света» українською мовою, у листопаді вони так само переспівали пісню «Гарри». Перекладом пісень на українську займається Сергій Жадан.