Обрані товари
0
Обрані артисти
0

БУКІНГ УКРАЇНСЬКИХ АРТИСТІВ

ТНМК

«Танок на майдані Конґо» (ТНМК) — український гурт, що виконує музику в стилях репкор, хіп-хоп, рок та фанк.

Відлік своєї історії гурт веде з 1989 року, коли у Олександра «Фоззі» Сидоренка та Костянтина «Коті» Жуйкова виникла ідея створити власний музичний колектив, який отримав назву «Новые дома». 

1996 року до гурту долучився випускник Харківської консерваторії Олег «Фагот» Михайлюта, з його приходом стиль команди став переорієнтовуватися на хіп-хоп. Переломним став 1997 рік, коли команда вже під назвою “Танок на майдані Конго” взяла участь у фестивалі «Червона Рута-97», що відбувався її рідному Харкові. З піснями «Чуваки», «Ото таке» і «Зроби мені хіп-хоп» команда посіла перше місце в жанрі танцювальної музики (розділивши його з гуртом Тартак), а пісня «Зроби мені хіп-хоп» стала кращим шлягером фестивалю. Того ж року на неї було знято дебютний кліп «ТНМК». 

1998 року гурт взяв участь у всеукраїнському турі переможців «Червоної Рути-97», під час якого до команди приєднався барабанщик київської альтернативної групи So… Віктор «Вітольд» Корженко. Того ж року музиканти один за одним перебралися до Києва. Восени 1998 року вийшов дебютний альбом групи «Зроби мені хіп-хоп», який, крім вищеназваних, містив хіти «Зачекай», «Дибани мене», «Шо Попало Шоу» та «Jazzy». 

Навесні 1999 року ТНМК презентували кліп «Зачекай», який став активно ротуватися в Росії, відкривши для групи тамтешній ринок. У 1998 та 1999 роках гурт брав участь у московському міжнародному фестивалі «Rap Music», де посів друге і третє місця відповідно. Також 1999 року команда виступила наживо у легендарному телешоу Дмитра Діброва «Антропологія» на російському каналі НТВ. 

За підсумками 1999 року ТНМК отримала премію «Золота Жар-птиця» як «Краща альтернативна група», повторивши цей успіх наступного року. 2000 року склад команди зазнав деяких змін, цього ж року було знято кліп на пісню «А море де?», що стала першою, написаною для нового альбому «Неформат». 

2002 року вийшов кліп «Восени», що вважається кращим у відеографії групи та одним з найкращих в українському кліпмейкерстві. У 2003 року відбулася прем’єра двох частин документального фільму про групу «Шо Попало Шоу». 

В травні 2004 року у групи вийшов перший максі-сингл — україно-франкомовний «Вода/L’eau», а влітку — черговий студійний альбом «Пожежі міста Вавілон» з хітами «Арешт», «Та Ти Шо», «Вода» та «Іво Бобул», який було презентовано на акустичному концерті в клубі «Бабуїн» і було названо багатьма ЗМІ альбомом року. 

Навесні 2005 року було записано два дуети: «Нет ничего хуже» з групою ВИА ГРА та «Червона Рута» з Софією Ротару. Восени вийшов новий альбом «ТНМК» під назвою «Сила», що містив такі хіти: «Гранули», «Забув», «Відривайся», «Молодець», «Мушу йти», і також був названий платівкою року багатьма мас-медіа. 

2006 року побачила світ третя частина документального фільму «Шо ПопалоШоу», також група отримала премію ShowBizAward в номінації «Hip-Hop and R&B». В останні дні 2006 року вийшли два DVD: «Танок на майдані Конго. Відeокліпи» та «Шо Попало Шоу. Історія ТНМК в трьох частинах». 

2007 року група виступила від України на найбільшому в Східній Європі фестивалі Sziget в Будепешті. В жовтні того ж року «ТНМК» взяли участь у ювілейних концертах Софії Ротару в московському Кремлі. 

2010 року ТНМК випустили максі-сингл «Проїхали», до якого крім однойменного також потрапили спільні треки з Русланою («Бум/Твоє місто»), групою ManSound та Іваном Дорном («Канталупа») і Тетяною Зикіною («Ты-то кто?»). Того ж року було презентовано новий студійний альбом «С.П.А.М.» (Система Програмування Альтернативного Мислення). 

2012 року ТНМК презентували кліпи «Новина» та «Все по 8 гривень». Влітку гурт підготував спеціальну етно-програму для фестивалю «Країна Мрій», виступав у фан-зонах українських міст під час «Євро-2012» та взяв участь у міжнародній акції «Стадіон культури» в Польщі.

2017-й для гурту був роком роботи над новим матеріалом — наступний альбом вже в роботі, попереду студія, студія і ще раз студія. Гурт отримав нагороду «За особливі досягнення» від музичної премії «YUNA».

2020-й… Хороший рік / Поганий рік. В січні розпочався Вертеп-тур, у якому різдвяна акустика поєднується зі вертепними скетчами. Влітку скасовується більшість фестивалів, в яких гурт мав виступати, але дещо таки вдається зробити — посеред віртуальних концертів з'являється і реальний. Але незвичний — вертикальний сольник в київському готелі «Братислава».

За 2021 рік гурт випустив новий альбом ВАТРА red, свою восьму номерну платівку! І протягом року — три сингли з кліпами: «Весну», «ПМ'ТЙ», «Пірати» (разом з Жаданом, Собаками та VOID).

2022 рік: Танок на майдані Конґо презентує сингл "Мамо",  спільну роботу з українським гуртом KOZAK SYSTEM. У липні - прем'єра відео на новий сингл Fahot (ТНМК): "Енергодар - це Україна!".

Розкажи про це друзям!