Обрані товари
0
Обрані артисти
0

БУКІНГ УКРАЇНСЬКИХ АРТИСТІВ

LAMA

Lama — український поп рок гурт.

Гурт виник на початку 2005 року. На початку свого існування постійним і єдиним учасником колективу була лише Наталя Дзеньків, тому досить часто «Lama» асоціюють тільки з нею. Назва гурту походить із давньо шумерської міфології, де Лама — це богиня-покровителька, що символізує особистість; своя лама є в кожної свідомої істоти.

Яскравою деталлю сценічного образу солістки стало бінді — знак правди в індуїзмі, так зване «третє око», яке малюють на лобі.

Перші хіти «Мені Так Треба», «Моє Серце», «Літак» разом з іншими композиціями сформували дебютний альбом гурту «Lama» восени 2006 року, який викликав неабиякий ажіотаж серед українських слухачів. Після виходу альбому гурт починає з'являтися на різного типу концертних майданчиках.

2007 року на церемонії «MTV Europe Music Awards», що відбувалася в Мюнхенському «OlimpiaHalle», Наталя Дзеньків отримала премію «Best Ukrainian Act» (найкращий український виконавець).

Як справжні музиканти, гурт «Lama» виступає без використання фонограм, а це вимагає, аби на сцені працювали професійні музиканти, до гурту приєдналися нові учасники і він став повноцінним музичним проєктом. Також до музичної сім'ї гурту приєднався продакшн-менеджер та звукорежисер Юрій Барибін. Вперше оновлений склад гурту офіційно можна було побачити у кліпі на пісню «Світло і Тінь». Ця робота стала першим синглом з другого однойменного альбому, який гурт «Lama» презентував у травні 2008.

Наприкінці 2008 року новим гітаристом гурту «Lama» став Костянтин Шелудько. Через неповний рік після презентації другого альбому «Lama» гурт вирушив у Всеукраїнський тур «Світло і Тінь» на його підтримку. Тож у квітні-травні 2009 року відбулося понад 20 успішних концертів у більшості обласних центрів України та деяких інших містах. Своєрідною прелюдією до масштабного туру став кліп на останню пісню зі згаданого альбому — «З Джерела». Саме під час туру на сцені з'явився ще один (шостий) учасник колективу — гітарист Павло Лисюк.

Приблизно в той час було записано пісню «Hey U» з гуртами «Друга Ріка» та «Dazzle Dreams». Метою кліпу на цю композицію був пошук зниклих безвісти дітей, фотографії яких було використано у відеоролику.

На цьому етапі гурт переважно описує свої твори як поп-рок, хоча Наталя не приховує бажання творити музику з виразнішим рок-н-рольним забарвленням.

Офіційна презентація альбому «Назавжди» відбулася 1 листопада 2013 року. Диск, на який записано 12 композицій, мав вийти ще у травні 2013, але подію неодноразово переносили у зв’язку з записом пісні "Ангел", яку солістка гурту присвятила батькові. У записуванні альбому взяли участь три симфонічні оркестри.

Оскільки пісні гурту є результатом спільної творчої співпраці всіх її членів, з появою нових музикантів та у зв'язку з творчими експериментами нові композиції, які увійшли до третього студійного альбому гурту, набирали іншого забарвлення — особливо це помітно у композиції «Жовте Поле». Альбом потрапив до десятки найкращих альбомів 2013 року за версією «open.ua», де зайняв 9 сходинку.

Розкажи про це друзям!