Обрані товари
0
Обрані артисти
0

БУКІНГ УКРАЇНСЬКИХ АРТИСТІВ

DZIDZIO

DZIDZIO (Дзідзьо, сленгова назва дідуся) — український попгурт, створений у 2009 році за задумом і за підтримки Андрія Кузьменка та Олега Турка, на основі образу головного героя гурту, комедійного персонажа Дзідзя, придуманого Михайлом Хомою.

Виступає в жанрі «комедійного антигламурного попу». На додачу до літературної української, у своїх піснях також використовує діалект.

Наразі гуртом випущено три альбоми — «ХА-ХА-ХА», «DZIDZIO хіти» і «DZIDZIO Super-Puper» та знято низку кліпів і фільмів.

З 2017 року склад гурту складається з чотирьох музикантів — Дзідзьо, Лямур, Аґрус та Румбамбар.

Гурт DZIDZIO був створений у місті Новояворівську Львівської області 9 вересня 2009. Незабаром після появи пісні Кузьми «Старі фотографії» у виконанні DZIDZIO новий музичний проєкт увійшов до медійного простору України.

2009 року Кузьма написав для гурту музику та слова пісні «Ялта», яка згодом допомогла DZIDZIO набути популярності.

20 листопада 2012 року гурт DZIDZIO випустив дебютний компакт-альбом під назвою «ХА-ХА-ХА».

18 травня 2013 року відбулась визначна подія в історії гурту — сольний концерт на стадіоні «Арена Львів». Концерт став знаковим для гурту DZIDZIO. Вони були першими на новому стадіоні, що був збудований до «Євро 2012», концерт відвідали 25 000 глядачів. Перед початком виступу глядачі мали змогу на великому екрані побачити мультфільм про створення гурту DZIDZIO під назвою «Народження легенди», який згодом також було презентовано на офіційному каналі гурту в YouTube. Фінальним акордом цього шоу стала прем'єра пісні «Мені повезло».

Восени 2013 року фронтмен групи був ведучим шоу «Співай, якщо зможеш» на Новому каналі. 8 грудня 2013 року гурт у повному складі взяв участь у музичному марафоні на Майдані Незалежності під час Революції гідності.

Влітку 2015 DZIDZIO представили новий кліп «Я їду до мами», знятий у Португалії. Влітку 2015 відбулось турне по Канаді.

У березні 2016 року гурт зі скандалом покинув один із засновників — Лесик. За словами Хоми, Лесик був не згоден із переїздом гурту до Києва, тому бажав продати свою частку майнових прав за 5 млн 200 тисяч гривень, яку інші учасники відмовились викуповувати. У результаті Лесик показово подарував на пресконференції УНІАН свою частку в гурті матері Андрія Кузьменка, а до гурту прийшов гітарист Орест Галицький під псевдонімом Лямур (хрещений батько Юлікового сина).

У серпні 2017 року було презентовано широкому загалу повнометражний фільм під назвою «DZIDZIO Контрабас». У вересні 2017 склад покидає клавішник гурту Юлік, натомість до гурту приєднуються брати Гуляки: новим клавішником став Володимир Гуляк (Аґрус), а новим ударником — Сергій Гуляк (Румбамбар).

У 2019 році, за даними TopHit, DZIDZIO зібрав 53 527 481 перегляд в YouTube.

21 серпня 2020 року соліст гурту DZIDZIO Михайло Хома виконав гімн України з Молодіжним симфонічним оркестром. У серпні 2020 році соліст гурту DZIDZIO Михайло Хома отримав від президента Володимира Зеленського звання Заслуженого артиста України.

Розкажи про це друзям!